Na jelitach spoczywa niezwykle istotna rola – to w nich odbywa się wchłanianie substancji odżywczych ze strawionego pożywienia. Dlatego tak istotne jest ich prawidłowe działanie. Od niego zależy też często skuteczność walki z nadwagą, którą należy zaczynać od zadbania o swoje zdrowie. W tym celu przydaje się nie tylko zastosowanie diety redukcyjnej, ile wprowadzenie do niej produktów pożytecznych, a usunięcie szkodliwych. Takim pożytecznym produktem w kontekście prawidłowej pracy jelit jest przede wszystkim błonnik, czyli różnego rodzaju nietrawione przez człowieka substancje roślinne, które ułatwiają perystaltykę jelit i wydalanie. Zwykle składają się na nie śluzy roślinne, które oblepiają resztki pokarmowe i ułatwiają ich przesuwanie się w jelitach. Czyste, prawidłowo pracujące jelita to niezwykle istotny element zdrowia człowieka, dlatego też warto zapoznać się z listą produktów bogatych w błonnik, a najlepiej zacząć odchudzanie od miesięcznej kuracji przy użyciu błonnika witalnego.
Dlaczego akurat błonnik witalny?
Można zastanowić się, dlaczego akurat błonnik witalny jest tak polecany dla osób, które chciałyby dobrze zacząć proces rozsądnego i zdrowego odchudzania. Jest przecież wiele produktów bogatych w zwyczajny błonnik – otręby, ziarna. Jednak ten naturalny, złożony z ziaren trzech roślin suplement diety ma nad nimi pewną przewagę – ze względu na świetny dobór składników, jest potrójnie skuteczny, Babka płesznik, babka lancetowata oraz siemię lniane są znane ze swoich właściwości regulujących pracę układu pokarmowego, odtruwających oraz chroniących błony śluzowe jelit. To prawdziwe bogactwo zdrowia zawarte w mieszance ziaren.
Błonnik witalny należy pić dwa razy dziennie, zalewając szklanką przegotowanej wody 11 gram suplementu. Dzięki stosowaniu się do tych zaleceń już po kilku dniach można zaobserwować uregulowanie się wydalania i lepsze samopoczucie. Błonnik witalny nie powoduje też wzdęć, co jest częstym problemem osób spożywających duże ilości ziaren lub otrębów zbożowych.
Co to da?
Włókna roślinne, które budują błonnik, działają na jelita oczyszczająco. Dzięki temu można pozbyć się zalegających w nich substancji, które wpływają na pogorszenie trawienia. To ma także wpływ na niezwykle ważną dla odchudzających się osób przemianę materii – zdrowsze jelita po prostu sprawniej działają, a więcej substancji odżywczych z przyjmowanych pokarmów może przysłużyć się zdrowiu. Szkoda byłoby wysiłku włożonego w przestawianie się na zdrową i lekką dietę, by z niej w ogóle nie skorzystać.
Błonnik witalny poprawia też poziom cholesterolu i cukru we krwi, dzięki czemu nie grożą już napady dzikiego głodu i niepohamowana potrzeba podjadania pomiędzy zaplanowanymi posiłkami. Odpowiada za to również fakt, ze błonnik pęcznieje w żołądku, więc powoduje szybsze i trwalsze poczucie sytości, co również liczy się dla osób chcących schudnąć. Do procesu odchudzania jest też potrzebne dobre samopoczucie, a to często jest nierozerwalnie powiązane z prawidłową pracą układu pokarmowego.
Może to zabawne, ale od kilku miesięcy uczęszczam na zajęcia fitness w lokalnym klubie. I pierwsze, co na zajęciach nam powiedziała instruktorka, to że jeśli chcemy być fit, musimy codziennie jeść błonnik witalny. Początkowo mi to nie pasowało, bo nie przepadam za nasionami zbóż, ale efekty są godne poświęcenia 😀
No tak, trzeba przyznać że ostatnimi czasy pojęcie błonnika pojawia się praktycznie w każdym temacie poświęconym odchudzaniu. Nic więc dziwnego, że dietetycy musieli przeorganizować swoje reklamy i teraz zdobywają klientów zachęcając ich hasłami o zbawiennym działaniu błonnika.