Oczyszczanie Organizmu z Toksyn

Rate this post

Toksyczne substancje znajdują się w powietrzu, wodzie i w przetworzonym pożywieniu. Wszyscy jesteśmy na nie stale narażeni, dlatego też oczyszczanie organizmu, a także stała troska o dietę bogatą w służące mu składniki są niezwykle ważnymi elementami dbałości o swoje zdrowie. Zanieczyszczone jelita powodują szereg różnych dolegliwości, na czele których stoją oczywiście te żołądkowe i trawienne – zaparcia, biegunki, zespół jelita drażliwego, spotęgowanie bólu towarzyszącego hemoroidom. Za nimi idzie osłabienie odporności, a także pogorszenie stanu włosów, paznokci, cery – ponieważ zanieczyszczenia w jelitach przekładają się na pogorszenie wchłaniania potrzebnych do pracy organizmu substancji. Wreszcie złogi pokarmowe są przyczyną ogólnego osłabienia, zmęczenia, senności, a nawet silnego przygnębienia. Zanieczyszczony organizm jest podatny na niemal każdą istniejącą chorobę i dolegliwość. Dlatego też warto przykładać prawdziwą wagę do kwestii oczyszczania go i dbać o codzienną dietę bogatą w błonnik.

Błonnik, czyli istotna substancja

Pośród substancji pokarmowych, które niezwykle ułatwiają pracę jelit i są wręcz niezbędne do prawidłowego ich funkcjonowania, przoduje błonnik pokarmowy. Te nietrawione przez człowieka substancje pochodzenia roślinnego to włókna, które działają pod wpływem wody. Pęcznieją, otaczając śluzem niestrawione resztki pokarmowe i ułatwiając ich pozbycie się z organizmu, a także absorbują nadmiar wody i toksyn, normalizując procesy wydalania. Dlatego też warto zaprzyjaźnić się z tym składnikiem i regularnie spożywać duże ilości bogatych w niego pokarmów – z pewnością przełoży się to na lepsze funkcjonowanie układu pokarmowego. Błonnik ponadto normalizuje poziom cukru we krwi i przyczynia się do usuwania nadmiarów szkodliwego cholesterolu, stanowi więc istotny element profilaktyki chorób wieńcowych i zaburzeń krążenia krwi oraz limfy – a te są z kolei chorobą cywilizacyjną, która może dotknąć każdego.

Naturalny suplement

oczyszczanie organizmu z toksynStosunkowo nowym suplementem diety złożonym z naturalnych, znanych od wieków roślin jest błonnik witalny. Dzięki babce płesznik i babce jajowatej wpływa korzystnie na pracę jelit, a szeroko wykorzystywane i cenione w naturalnej medycynie i dietetyce siemię lniane dodatkowo wspomaga jego działanie. Suplement, w formie mieszanki ziaren, należy zalewać ciepłą wodą i pić śluz wydzielany przez ziarna. Nie każdemu odpowiada taka konsystencja napoju, dlatego też stosunkowo często miesza się powstały śluz z jogurtami oraz owocami, dzięki czemu zyskuje bardziej atrakcyjną formę.

Inne istotne składniki

Przy oczyszczaniu organizmu ze złogów pokarmowych i toksyn ważą rolę odgrywa także karoten czy wapń – dlatego, że toksyny zalegają także i w kościach. Wapń jest stosowany między innymi w profilaktyce raka jelita grubego – utrudnia wchłanianie kwasów tłuszczowych, będących kancerogennym składnikiem. Z kolei karoten pozwala na tworzenie antyoksydantu – witaminy A. Warto więc jeść wiele orzechów, a także marchewki, pietruszki czy papryki.

2 replies on “Oczyszczanie Organizmu z Toksyn”

  1. Justyna pisze:

    Jeśli ktoś przeczytał ten tekst i już chce zamknąć okno, to uprzedzam że warto spróbować. Nigdy nie miałam na nic siły, musiałam spać popołudniami i lekarze nic nie byli w stanie mi doradzić. Dopiero podpatrzyłam koleżankę która regularnie oczyszcza organizm i z ciekawości zrobiłam to samo. Nie spodziewałam się zmian, ale teraz mam jakoś więcej chęci do pracy 😉

  2. dietetyk pisze:

    Jeden dzień bez jedzenia, poza drobnymi owocami czy płatkami zbożowymi, za to z dużą ilością wody. To najprostszy i najlepszy sposób na oczyszczenie jelit. Organizm ma czas strawić pokarm i nie przejmować się kolejnymi przyswajanymi porcjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1