Oczyszczanie z Pomocą Natury

Rate this post

Coraz częściej wracamy dziś do naturalnych sposobów odżywiania, leczenia i pielęgnacji. Ludzie po długim okresie zachwytu chemicznymi środkami zaczynają na powrót doceniać siłę natury, która działa skutecznie i nieszkodliwie, choć na efekty trzeba czasami cierpliwie poczekać. Idea slow life zaczęła się od kuchni, a wkradła także i do suplementacji – coraz więcej mówi się o szkodliwości stosowania wyłącznie sztucznych suplementów diety, a także spożywania zbyt wielkich ilości przetworzonych w wysokim stopniu produktów. To samo dotyczy oczyszczania organizmu. Miejsce farmakologicznych środków zajmuje błonnik witalny, zielone koktajle lub receptury na bazie cytryny. Są to oczywiście sposoby wymagające regularności, jednak posiadają zaletę, którą trudno jest przebić aptecznym specyfikom – nie trują organizmu przy okazji oczyszczania go, nie obciążają dodatkowo wątroby i działają kompleksowo, na wszystkie możliwe układy. Warto zapoznać się z zaletami naturalnych detoksów i wypróbować ich działanie na sobie.

Chwila dla zdrowia

Trudno w napiętym rozkładzie dnia znaleźć chwilę na dbanie o zdrowie z rozmysłem – zwykle więc połykamy przygotowane suplementy w formie tabletek, nie zatrzymując się zbyt długo nad tą czynnością. Tymczasem dbanie o zdrowie czy urodę może zmienić się w tak istotną chwilę, która umacnia przekonanie o swojej wartości i pozwala uspokoić myśli. Warto posiadać w życiu zdrowotne rytuały.

Błonnik witalny, spirulina, algi…

Stale rośnie oferta dla osób, które chcą w naturalny sposób oczyścić organizm i zadbać o zdrowie. Popularny stał się błonnik witalny, czyli mieszanka ziaren babki płesznika, babki jajowatej oraz siemienia lnianego. Przyjmuje się go w postaci maceratu przygotowanego na przegotowanej letniej wodzie. to suplement diety który pomaga pozbyć się złogów z jelit, a także przyspiesza pracę układu pokarmowego. Coraz więcej osób sięga tez po spirulinę i inne typy alg morskich, z których przyrządza się zielone, oczyszczające koktajle. Popularne jest picie rano szklanki wody z sokiem z cytryny, która pobudza trawienie. Spośród mnóstwa sposobów na naturalne wspieranie pracy żołądka i jelit można bez trudu wybrać coś dla siebie.

Ruch poza klubem fitness

jak oczyścić organizmWarto również przemyśleć zmianę codziennego rozkładu dnia tak, by znaleźć w nim czas na aktywność. Natychmiastowe skojarzenia z codziennymi treningami w klubie fitness pewnie przerażają wiele osób – trudno się dziwić, nie każdy jest typem sportowca i lubi zorganizowane treningi, których jedynym celem się zmęczenie się i rozruszanie układu ruchu. Aktywność to jednak także sposób spędzania przerwy w pracy biurowej (na przykład na spacerze w pobliskim parku), forma wspinania się na swoje piętro w bloku (pieszo po schodach zamiast windą) czy też wydłużenie krótkiego spaceru z psem o piętnaście minut. Nie trzeba wykonywać porannej gimnastyki przy łóżku, żeby zapewnić sobie zdrową dawkę ruchu. Często wystarczy nieco zmodyfikować codzienne przyzwyczajenia, żeby układ pokarmowy mógł z powrotem działać na pełnych obrotach.

2 replies on “Oczyszczanie z Pomocą Natury”

  1. Faustyna pisze:

    Morał z tego jest prosty. Jak widzimy sztuczne preparaty na oczyszczanie, to grzecznie dziękujemy i uciekamy gdzie pieprz rośnie. Bo do oczyszczenia organizmu nie są nam potrzebne nic innego poza szczerymi chęciami i naturalnymi produktami.

  2. Karol pisze:

    Zgodzę się z tym wszystkim, tylko jedną rzecz trzeba dopowiedzieć. Dzisiaj jesteśmy strasznie zabiegani i na nic nie mamy czasu. A musimy regularnie przyjmować wodę, więc do pracy bierzmy ze sobą butelkę i pamiętajmy by w miarę systematycznie wypijać szklankę wody. To takie proste, a tak wiele znaczy w kwestii przemiany materii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + 4 =