Cukrzyca a Błonnik Witalny

5/5 - (2 votes)

Regularne spożywanie odpowiednich ilości błonnika stało się zasadą zdrowego żywienia znaną niemal każdemu. Nie znaczy to oczywiście, że każdy się do niej stosuje, jednak z pewnością tym, którzy to robią, wychodzi to na zdrowie. Udowodniono i obszernie opisano jego korzystne oddziaływanie na pracę jelit, którą skutecznie usprawnia. Podobnie, a nawet lepiej, działa też błonnik witalny – skomponowania niedawno mieszanka nasion, które spożywa się w ramach kuracji oczyszczającej i wspomagającej układ pokarmowy. Jednak odchudzanie czy też leczenie zaparć nie są jedynymi wskazaniami do bliższego zapoznania się z błonnikiem witalnym – jest on polecany także tym osobom, które cierpią na cukrzycę typu 2. W jaki sposób działa ten suplement diety i co zawiera, dlaczego jest polecany przez dietetyków i lekarzy?

Błonnik witalny – co to takiego?

To naturalny suplement diety, składający się jedynie z nieprzetworzonych nasion trzech roślin. Babka płesznik i babka jajowata pomagają walczyć z nadwagą i otyłością, zaparciami, oraz nie powodują wzdęć (jak wiele produktów bogatych w błonnik). Wytwarzają duże ilości naturalnych, roślinnych śluzów o osłonowym działaniu na żołądek i jelita. Ten naturalny suplement zawiera też bardzo cenione nasiona lnu zwyczajnego, czyli popularne siemię lniane.

Związek z cukrzycą

cukrzycaBłonnik witalny pomaga także osobom cierpiącym na cukrzycę. Obniża ciśnienie krwi i wspomaga utrzymywanie odpowiedniego poziomu cholesterolu, do usprawnia krążenie. Udowodniono jego działanie w kierunku regulowania poziomu insuliny, więc regularnie spożywające go osoby nie muszą martwić się o jej nagłe, niebezpieczne dla zdrowia wahania. Oczywiście leczenie jest tu nadal kluczowe, można jednak z pomocą naturalnych metod wspomóc je, zachowując dobre zdrowie poprzez stosowanie prawidłowej diety. Błonnik, mimo że składa się z substancji których człowiek nie trawi, jest niezwykle istotny i nie może zabraknąć go w diecie żadnego człowieka – a zwłaszcza cierpiącego na różne choroby.

Kiedy jeszcze warto stosować błonnik witalny?

Poza cukrzycą, ten skuteczny suplement jest także polecany osobom odchudzającym się. Wartościowy błonnik zawarty w ziarnach trzech roślin powoduje uczucie sytości i zapobiega objadaniu się, a także napadom głodu. Przy tym stymuluje usuwanie z organizmu zalegających w nim, niestrawionych resztek pokarmowych. Dzięki temu osoby pragnące zrzucić zbędne kilogramy mogą czuć się lepiej i nie muszą stale powstrzymywać się od zjedzenia nadprogramowej, kalorycznej porcji pokarmu.

Błonnik pokarmowy powinny poznać też wszystkie osoby starające się dbać o swoje zdrowie przy pomocy naturalnej, prostej i zdrowej diety. Prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego oznacza o wiele lepsze samopoczucie, brak dolegliwości takich jak zaparcia czy drażliwość jelit. Pomaga też uniknąć nowotworów jelita grubego. Działanie witalnego błonnika jest więc niezwykle wszechstronne i korzystne dla organizmu człowieka – warto choć raz do roku przeprowadzić kurację oczyszczającą i wzmacniającą jelita z jego pomocą.

2 replies on “Cukrzyca a Błonnik Witalny”

  1. Ewelina pisze:

    No tego to nie wiedziałam. W mojej rodzinie cukrzyca jest czymś powszechnym, sama od jakiegoś czasu przyjmuję błonnik ale to bardziej ze względu na oczyszczanie organizmu. Wygląda na to, że powinnam przygotować kurację dla całej rodziny.

  2. emeryt pisze:

    Ja jestem chory na cukrzycę od ponad dwudziestu lat. Lekarz, u którego mam wizyty, zawsze zaleca mi wzbogacanie diety o produkty bogate w błonnik. Więc to nic nowego, że błonnik witalny ma dobry wpływ na zdrowie osób chorujących na cukrzycę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

72 − = 67